Nasz cel

Celem turnieju jest popularyzacja szachów jako dyscypliny sportowej, szczególnie  zachęcenia dzieci i młodzież  do gry w szachy.

Szachy to najpopularniejsza gra na świecie, a jej główną zaletą jest wszechstronny rozwój. Umiejętność gry w szachy ma nie tylko wpływ na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, ale także społeczny, psychiczny i ogólny co przedkłada się na sukcesy nie tylko w szachach ale też i w życiu.

Udział w turnieju szachowym daje możliwość  zmierzenia się przy planszy z innymi zawodnikami, sprawdzenia własnego poziomu sportowego, możliwość zdobycia niesamowitych nagród i poczucie satysfakcji własnego poziomu gry.

W Oświadczeniu Pisemnym Parlamentu Europejskiego z dnia 15.03.2012 w sprawie wprowadzenia do systemów oświaty w Unii Europejskiej programu „Szachy w szkole” (0050/2011) możemy przeczytać  „…szachy są grą dostępną dla dzieci z każdej grupy społecznej, mogą przyczyniać się do osiągnięcia spójności społecznej i realizacji celów politycznych takich jak integracja społeczna, zwalczanie dyskryminacji, zmniejszenie wskaźnika przestępczości czy nawet walka z różnymi rodzajami uzależnień (…), bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania…”

Karta podarunkowa Decathlon – prezent z miłości do sportu i zdrowia

Dla najmłodszych uczestników turnieju, przygotowaliśmy karty podarunkowe Decathlon. Dlaczego produkty sportowe? Założeniem nagród sportowych jest wspieranie we wszelkiej aktywności sportowej, inspiracja do uprawiania sportu, którego bakcyl jest w każdym z nas. Pragniemy zachęcić dzieci i młodzież i nie tylko do aktywnego spędzania czasu wolnego, a jeśli ze stu zawodników choćby jeden złapał bakcyla do sportu, to będzie nasz wielki sukces!

SIŁA POMOCY – cel charytatywny turnieju zrodził się z chęci pomocy ludzi, którzy tworzą to wydarzenie,  by wesprzeć  tych, którzy tej pomocy potrzebują. 
12 – miesięczny 
 Stasiu z Trzemeszna cierpi na zespół Downa. Wymaga ciągłej rehabilitacji i leczenia, co pochłania ogromne koszty. Stąd decyzja o przekazaniu wpłat uczestników turnieju na wsparcie dla Stasia.

Zysk z wpłat w 100% zostanie przekazany na cel charytatywny.

Zbiórkę przeprowadzi Stowarzyszenie TERAZ.

 

Powrót do: Strona główna